Herreværelset på Herfølge Bibliotek er et fast mødested for mandfolk omkring de 75 år. Hver mandag året rundt samles gruppen for at drikke kaffe, hygge og deltage i forskellige aktiviteter.
Fællesskab og aktiviteterUdover den hyggelige samvær med kaffe, byder Herreværelset på foredrag, ture ud af huset samt små fejringer som nytårskur, påske- og julefrokoster. Herreværelset beskrives som en ungdomsklub for mandfolk, hvor godt humør er i centrum, men der er også plads til dem, der har en dårlig dag.
Kontakt for mere informationInteresserede kan kontakte Lars Kjelfred for yderligere information på telefon 2127 6339 eller via e-mail på lars.k.rasmussen@koege.dk.
Praktisk information
Dato: Mandag 17. marts 2025
Tidspunkt: Kl. 13.00
Sted: Herfølge Bibliotek, Billesborgvej 1B, 4681 Herfølge
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her